Autor Tema: Lisica  (Pročitano 6507 puta)

Van mreže novii

• Administrator
  • Master
  • *
    • Poljoprivredni forum
Lisica
« poslato: 05 Decembar 2011, 21:04:53 »
Lisica je do sad bila uglavnom lovljena kao štetočina, mogla je da se lovi u periodu kad god se to htelo. Sad je došlo do nekih izmena, uvedena su neka novija pravila i ograničenja.
Takože su uvedena i neka novija pravila kad je u pitanju obuka nemačkih lovnih terijera, koji su inače standardni pomoćnici prilikom lova lisica, izuzev kad je u pitanju lov čekanjem zimi.

Lisice se načešće mogu videti riđe boje, mada su relativno česte i različite varijacije u nijansama. Stomak im je bele boje, a vrhovi nogu i vrhovi ušiju su kod lisice crne boje. Kod lisica težina može biti i do 10kg ukoliko se nalaze u regionu koji ima povoljne uslove za njihov život. U divljini prosečno žive oko 3 godine.

dozvolite nam pristup informacijama i slobodu odlučivanja

Zanimljiv forum - boravak u prirodi

Lisica
« poslato: 05 Decembar 2011, 21:04:53 »

Van mreže Nemanja

• Član
  • *
Odg: Lisica
« Odgovor #1 poslato: 25 Oktobar 2012, 12:57:38 »
Da li je zabranjeno loviti lisicu karabinom ? Znam da sam nedavno pročitao negde takav članak, pa me zanima vaše mišljenje.
U jednom selu, blizu mog grada, je bio slučaj gde je čovek ubio lisicu. Tog čoveka lično poznajem, i mislim da je koristio običnu lovačku pušku. Kasnije je držao tu lisicu jer je planirao da od nje napravi čuveno krzno. Međutim s obzirom da je poprilično dugo čekao krzno kao i sama lisica se ukvarila i morao je da baci to.
Ja lično smatram da lisice treba ubijati, jer nanose poprilično velike štete!