Autor Tema: Koji monitor uzeti od 22"  (Pročitano 4747 puta)

Van mreže novii

• Administrator
  • Master
  • *
    • Poljoprivredni forum
Koji monitor uzeti od 22"
« poslato: 15 Oktobar 2012, 08:41:21 »
U plani mi je nabavka novog monitora sa većom dijagonalom, pa me interesuje vaše mišljenje, šta bi tu valjalo uzeti.

Trenutno je situacija da prilikom kupovine monitora se i ne gleda toliko kolika je razlika, jer svi manje više nude jako slične vrednosti, ali meni treba za posao. Planiram da provedem radeći za kompjuterom više sati dnevno, pa se sada informišem na više strana.
dozvolite nam pristup informacijama i slobodu odlučivanja

Zanimljiv forum - boravak u prirodi

Koji monitor uzeti od 22"
« poslato: 15 Oktobar 2012, 08:41:21 »

Van mreže Nemanja

• Član
  • *
Odg: Koji monitor uzeti od 22"
« Odgovor #1 poslato: 15 Oktobar 2012, 17:52:16 »
Dobro bi bilo kad bi mogao da napišeš kako stojiš sa parama. Da bih znao šta da ti predložim.
Ajde recimo da uzmemo u obzir to da ti treba stvarno kvalitetan monitor jer, kao što si rekao, planiraš da provodiš dosta vremena ispred računara. U tom nekom slučaju ovo su moje preporuke. Poređaću ih od najboljeg do manje boljih  :)

- Asus 22" LCD monitor MS227N - Po meni idealna mašina. No, za ovako nešto trebaš odvojiti dobrih 22-23.000 dinara.

- Asus 22" LCD monitor VS229H - Takođe izuzetno kvalitetan monitor. Asus jednostavno nikada ne razočara :)

- LG 22" LED LCD monitor E2251T-BN - Nešto jeftinije, ali veoma pristojno i vredno tih para.

To je to u suštini. Mogao bih još da nabrajam, ali eto.. Mislim da je dovoljno za neki početak. Da postaviš osnovu i vidiš šta zapravo želiš
:)
Sve najbolje!

Van mreže novii

• Administrator
  • Master
  • *
    • Poljoprivredni forum
« Odgovor #2 poslato: 16 Oktobar 2012, 08:37:00 »
Trenutno koristim LG w2230s, ali će mi uskoro trebati još jedan. Ovaj E2251T-BN je nešto što privlači pažnju kad je moj izbor u pitanju.

Svi predlozi su dobrodošli.

Van mreže Nemanja

• Član
  • *
« Odgovor #3 poslato: 16 Oktobar 2012, 21:26:19 »
Dobar ti je i ovaj što imaš trenutno.. Da li si razmišljao o kupovini lap topa ?
Ja bih ti više savetovao da uzmeš neki lap top, ako već nemaš jedan. Nekako sam oduvek više voleo lap top-ove. Dobro je imati i desktop kompjuter, ali potrebno je odvojiti dosta para. Ukoliko želite da nabavite kvalitetan komp. koji će vas služiti više godina :)
Ili tablet možda ?  :)

Van mreže novii

• Administrator
  • Master
  • *
    • Poljoprivredni forum
« Odgovor #4 poslato: 18 Oktobar 2012, 21:33:24 »
Ovaj što sad koristim je predviđen da radi kao pomoćni monitor za laptop. A kao pomoćni, ne zadovoljava moje trenutne potrebe kada je posao u pitanju. Gledam i VX2336s, koji ima bolji odnos dinamičkog kontrasta u  odnosu na E2251T-BN.

Mada još ništa nije završeno, još se gleda šta i kako da se odradi.

Zanimljiv forum - boravak u prirodi

« Odgovor #4 poslato: 18 Oktobar 2012, 21:33:24 »

Van mreže Nemanja

• Član
  • *
« Odgovor #5 poslato: 19 Oktobar 2012, 20:26:16 »
Kao pomoćni monitor ?
Hoćeš da kažeš da si povezao lap top sa monitorom ?

Što se tiče VX2336s po meni tu nema dileme da je ovo jedan jako dobar monitor. Jedan moj drug baš ima ovakav. Boje su mu fantastične. Samo ovde na netu baš ne mogu da nađem da ima online da se kupi negde. U svakom slučaju preporučujem!

Van mreže novii

• Administrator
  • Master
  • *
    • Poljoprivredni forum
« Odgovor #6 poslato: 19 Oktobar 2012, 21:25:12 »
Nisam povezao sa laptopom, nego je za to namenjen. Ja sam ga dobio na poklon da ga koristim na desktop računaru, a nije bilo konsultacije samnom pre kupovine. Prodavac je uspeo da utrapi monitor kad su došli početnici da ga kupe, i LG w2230s sasvim dobro radi.

Ali sad  trebam nabaviti još jedan monitor, pa se raspitujem da bi kupio monitor koji odlično radi.