Sportski ribolov > Štuka

Štuka iz reke na mamac iz mora

(1/2) > >>

novii:
To je ono što me je zaintrigiralo jer se na dosta mesta to prepisuje i prepričava, ali ja nisam probao. Pišu da je najbolji mamac skuša, ali naravno smrznuta ne iz konzerve. E sada znam ja da to ovi što pišu novine prepisuju iz stranih časopisa, mada kada se malo razmisli ima tu poprilično logike. Zaista morska riba ima specifičan i dosta jači miris od rečne ribe.

BIG S:
IMa logike, u zimskom lovu kada je stuja troma, ne krece se mnogo, stedi energiju, tada joj je i culo njuha potrebnije no inache.......znam ljude koji su pecali na skushu, ja insam........

Mada pitanje da li bi  genijalci sa zapada smislili tako nesto da im je dozvoljen lov na ziv mamac kao kod nas  ???

pikeman:
Setili bi se zbog profita.
A jel mogu da love sa mrtvim mamcem iz vode gde se nalaze?

BIG S:
How yes no!!!

Ako mi je ziv mamac, obicavam da ga malko zgnjecim pre stavljanja na udicu, cini mi se da je tako atraktivniji , mirisniji........ne znam , fora je tu u isprobavanju, mamaca i tehnika .......

novii:
Dali ta zabrana važi na celoj teritoriji EU, i dali je tako i u SAD-u. Pa živ keder je najbolji mamac, pogotovu ako je uhvaćen na mestu gde se peca.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju